Google+

pátek 17. února 2017

Dejte sbohem bolesti zad a krční páteře! ×

Bolesti zad vystřelující až do hlavy, bolest při každém otočení krku, zablokovaná páteř či pocit, jako byste v noci vůbec ani nespali – pokud i vy jste jedním z lidí, kteří tyhle potíže důvěrně znají, viníkem bude stará postel, nevhodná matrace či špatně zvolené lůžkoviny. Dejte jim sbohem!

Postel, která něco vydrží

První věc, na kterou byste se měli zaměřit, je kvalitní postel s bytelnou konstrukcí. Trh nabízí nepřeberné množství různých typů postelí a je jen na vás, která vám bude nejlépe vyhovovat a která vám nejlépe zapadne do interiéru vaší ložnice. Pokud dáváte přednost dřevu, jistě vás oslní postel z masivu. Jestliže spíše preferujete látku a její různě barevné kombinace, tou pravou pro vás může být jedna z řad čalouněných postelí. Důležitá je také velikost. Pokud máte ložnici sami pro sebe, postačí vám jednolůžko, popřípadě postel o rozměrech 140 × 200 pro lidi, kteří mají kolem sebe rádi větší prostor. V případě, že lůžko sdílíte s partnerem, máte na výběr rozměry 160 × 200 nebo 180 × 200. Vše záleží na vašich spacích návycích.

Správně zvolená matrace

Matrace je nejdůležitější část postele, protože přímo ovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Existuje několik druhů z různých materiálů – ať už klasická pružinová, taštičková či pěnová matrace a jiné. Při výběru byste se opět měli zaměřit na to, v jaké pozici jste zvyklí spát, ale také na své tělesné proporce a věk. Matrace by totiž měla poskytovat odpovídající oporu, ale měla by vám být pohodlná a měli byste se na ní cítit dobře a jako „ve svém“.

Matrace by také měla ležet na správně zvoleném roštu – jen tak si může zachovat všechny své ortopedické vlastnosti a vzdušnost. Nejpopulárnější jsou lamelové rošty, u kterých si můžete vybrat z pevné nebo polohovatelné varianty.

Kvalitní lůžkoviny

Nepodceňujte také lůžkoviny. Peřina by měla být přizpůsobená teplotě v pokoji, neměla by nadbytečně hřát, ani by vám pod ní neměla být zima. Pokud vás často pobolívá krční páteř, možná máte nevhodný polštář a je potřeba jej nahradit. Velkým pomocníkem je polštář z paměťové pěny, který se přizpůsobí vašemu způsobu spaní. K dostání jsou různé tvary, které poskytnou odpovídající oporu. Svou roli také hraje povlečení, vždy si vybírejte materiál, který je vám příjemný a který zaručí, že vám v něm bude tak dobře, že ráno nebudete chtít z postele vstát.

Žádné komentáře:

Okomentovat

If you don't have anything nice to say, say it sarcastically ;) Děkuji za komentáře, zlatíčka! ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...