Google+

čtvrtek 27. října 2016

Přírodní šampon z drogérky - Alterra


Procházela jsem se jednou po Rossmannovi a tu jsem zahlédla regál se šampony, který patří k mým nejoblíbenějším. Hrozně ráda si myju vlasy a kdyby to šlo, klidně bych to zvládala dvakrát denně (ale má snaha je přesně opačná - co nejvíc dobu mytí oddálit). Své oblíbené šampony už mám, ale stejně mi to nedalo a pořídila jsem si šampon privátní značky přírodní kosmetiky Alterra, kterou má Rossmann v nabídce (stejně jako má DM svoje Alverde). I co, říkala jsem si, jsem přece bjůtyblogerka a tohle není hřích, ale nutnost! Vysvětlujte to pak mojí peněžence, že.


Miluju mandle (takové pražené v troubě posolené MŇAM) a ještě víc miluju marcipán. Když jsem viděla, že šampon obsahuje jojobu a bio mandle, volba byla jasná. Doufala jsem, že bude krásně vonět a najdu svého levného šamponového favorita na takové to obyč domácí mytí. Hned u té vůně jsem se zklamala, protože mandle to nejsou ani omylem. Vůbec ani netuším, co by to mohlo vlastně být. Je to takové nasládlé a nažloutlé. Vůně není nepříjemná, ale taky mi nepřijde moc přírodní. Mandle bych tam hledala marně.


Šampon sám o sobě je takový průměr, nebála bych se ho přirovnat k jeho konkurenčnímu zástupci na poli drogérkové přírodní kosmetiky Alverde (ale samozřejmě záleží kus od kusu). Není hrozný, docela dobře umyje (při smývání olejů nutno umýt minimálně třikrát v závislosti na naolejované hlavě), nesvědí po něm hlava (velké plus), takže vlastně vychází dobře, ale něco na něm chybí. Taková ta jiskřička, která by mě k regálu s Alterrou přitáhla i příště. Pění docela obstojně a konzistencí je takový jemný. Vlasy po něm "drhnou a vržou", což je v tomto případě dobrá věc - neobaluje je silikony, ale opravdu je vyčistí.


Alterra šampon sensitiv je určitě vhodný pro citlivou pokožku hlavy, vždyť i ta moje je citlivá. Pro mě je to spíš levnější doplněk třeba k Urtekramu nebo jiným přírodním šamponům. Není špatný, ale není ani úplně skvělý a nemám v plánu si ho pořizovat znovu. Nebo možná jeho jinou verzi, pokud mě zase chytne zvědavá nálada.
1 komentář:

  1. Chtěla jsem si jej koupit, ale nepřenesla jsem přes můj nos tu jeho parfemaci. :)

    OdpovědětVymazat

If you don't have anything nice to say, say it sarcastically ;) Děkuji za komentáře, zlatíčka! ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...