Google+

pondělí 26. června 2017

Stín pro princeznu

Zdroj
Bylo, nebylo, byla jedna holčička, která jako malá toužila po tom být princeznou. Aby člověk mohl být princeznou, nepotřebuje žádné prince ani království, ale pěkné vybavení dětského pokojíčku. Klíčový je toaletní stolek na všechna malovátka z bravíčka, potom taky baldachýn nad postel a v neposlední řadě samozřejmě venkovní pergola, pod kterou si může princezna zalézt s knížkou, nechat se ovívat letmým vánkem během neskutečných pařáků a číst si detektivku, ze které mrazí. 

Princezna vyrostla a z rozehřátého paneláku vysílá toužebné myšlenky k vysněnému domečku, až jednou bude velká a vdaná za nějakého boháče (nebo s třicetiletou hypotékou na krku), protože ve svém si to bude moct zařídit tak, jak sama bude chtít. A místečko na čtení s takovými těmi ratanovými křesly, barevnými polštářky a studenou citronádou je něco, pro co stojí za to chodit každý den do práce. Celý tento rajský koutek bude obehnán nějakými vysokými rostlinami, aby tam bylo soukromý, a bude zastřešen a zastíněn dřevěnou pergolou. Prostě božské místo klidu, míru, relaxace, odpočinku...

Co to je vlastně ta pergola? Jedná se o lehkou okrasnou venkovní stavbu, na kterou narazíte třeba v parku nebo na zahradě. Nejčastěji je vyráběná ze dřeva a představit si ji můžete jako sloupky se střechou, díky čemuž poskytuje stín, ale zároveň to není uzavřená stavba, takže se při horkých dnech neupečete. Pergoly se vyrábějí asi v bžilionech barvách, materiálech, variantách. Od klasických 4 sloupky + střecha, až po vyňuňavé designové libůstky s různými bočními stěnami, otevíráním a podobně. Že se jedná o věc princeznovskou a tuze užitečnou, to mi nikdo nevymluví. Až uvidíte holčičku, která zasněně objímá pergolové sloupky v parcích, na návštěvách, na svatbách a na dovolených, pak jste pravděpodobně narazili na mě. 

Zdroj
Blíží se mi Den D, čili Den dovolené. Letos se po spoustě let konečně dostanu zase k moři. Těším se jak malá, až budu ležet střídavě u moře, u bazénu a u baru. Bavím se teď prohlížením obrázků z přímořských letovisek s azurovým mořem a sezením venku. Na to se těším úplně ze všeho nejvíc - až nebudu sedět u počítači, ale nechám oči odpočinout při čtení. Nebo ještě lépe zavřené. Pravděpodobně celou dovolenou prostě prospím. 

Až budu jednou doopravdy velká a přijde na věc, tedy na výběr pergoly, tak už mám jeden vyhlídnutý tip, což jsou pergoly RENSON. Spolupráci s belgickou značkou RENSON má na svědomí designerský tým Diamond Design, což je česká parta, která se stará o komplexní interiérové i exteriérové návrhy. Při koukání na jejich web se mi "sbíhají designerské sliny". Hned bych je chtěla poprosit, aby mi navrhli alespoň ten kousek panelákového hnízdečka, kde bydlím teď. Když už nic, tak je to krásná inspirace. Člověk si musí stanovit vysoké cíle, aby ho mělo co motivovat, a "udělat si to hezký".
3 komentáře:

 1. Zní to nádherně až neuvěřitelně ale věř že když člověk opravdu něco chce a jde si za tím, tak toho jednou dosáhne. Moře ti docela závidím, já to vidím letos leda tak na místní bahňák :-D ale co, třeba to ještě nakonec dobře dopadne. Co se pergol týče, my máme pergolu co táta vlastnoručně vyrobil, je pěkná ale tak designová jako máš na fotce rozhodně není.

  OdpovědětVymazat
 2. Pergola je krásná věc, věřím tomu. Mne doma jako "pergola" stačí stromy, ale mít nějakou takovouto krásnou by bylo určitě skvělé! :) a nejen na čtení..:)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
 3. To je nádhera! Doufám, že někdy v budoucnu budu mít domeček a taky krásnou pergolu :).
  Beauty by K.

  OdpovědětVymazat

If you don't have anything nice to say, say it sarcastically ;) Děkuji za komentáře, zlatíčka! ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...